България загуби от Уелс с 0:1

Българският национален отбор по футбол отново записа поражение. „Лъвовете“ отстъпиха с 0:1 от Уелс на стадион „Васил Левски“ в четвърти мач от Лигата на нациите. Единственото попадение дойде в 85-ата минута, когато резервата Джонатан Уилямс матира Николай Михайлов. Поражението е общо четвърто поредно за „трикольорите“, както и трето поредно в турнира. Родните национали останаха на последно място с едва една точка от четири мача в група 4 на Лига В. По-лошото е, че България има само една победа в последните си 19 мача. Селекцията на Райън Гигс пък е водач в групата с актив от 10 точки.

Подобно на първата среща с „драконите“ през септември, България отстъпи с гол в края на мача след попадение на футболист появил се от пейката. Интересното е, че тогава първото попадение в своята кариера с националната фланелка отбеляза Неко Уилямс след асистенция на Джонатан Уилямс, а днес двамата размениха своите роли, като футболистът на Ливърпул центрира, а играчът на Чарлтън отбеляза дебютното си попадение.

Още:  Григор Димитров стартира с победа участието си в Антверпен

„Лъвовете“ опитаха след почивката да вдигнат оборотите, но така и не успяха да нанесат нито един удар в очертанията на вратата на Уелс през всичките 90 минути. Видимо изморените български футболисти нямаха тази свежест от мача с Унгария в атака, като отново допуснаха елементарни грешки в защита, които донесоха и поредната загуба.

Селекционерът Георги Дерменджиев направи четири промени от мача с Унгария (1:3) преди по-малко от седмица на стадион „Васил Левски“, както и шест промени от мача с Финландия (0:2) преди няколко дни.

Николай Михайлов се завърна на вратата на „трикольорите“ след 16 месеца. Капитанът „сините“ не бе играл за „лъвовете“ от загубата с 2:3 в София срещу Косово през юни 2019 година. Опитният вратар бе капитан в отсъствието на Петър Занев, Георги Костадинов и Васил Божиков.

Защитата пред него бе в състав Сисиньо, Георги Терзиев, Кристиан Димитров и Антон Недялков. Кристиян Малинов и Янис Карабельов бяха опорни халфове, а Георги Йомов и Кирил Десподов бяха двете крила, докато Тодор Неделев действаше зад Божидар Краев.

Селекционерът на гостите Райън Гигс бе направил четири промени в тима от равенството 0:0 с Ирландия, като титуляр бе талантът на Ливърпул Неко Уилямс, който прекърши „лъвовете“ с гол в 93-ата минута на мача в Кардиф (0:1) пред септември. Уелсците имаха актив от седем точки, докато България имаше само една точка след първите три мача.

Националите тръгнаха да търсят изравняване, но без свежест и идея, напълно заслужено не успяха да стигнат до голова ситуация и отстъпиха с 0:1. Това е трета поредна загуба за България от „драконите“ с този резултат, четвърта от последните пет мача срещу островитяните, докато в последните шест мача срещу Уелс имаме едва един отбелязан гол. Бившият капитан Ивелин Попов донесе победата с 1:0 в Кардиф при дебюта на Лотар Матеус през 2010 година.