Тотнъм спаси аматьори от фалит

Тотнъм разгроми с 5:0 като гост играещият в осмото ниво в английския футбол ФК Марийн в мач от турнира за купата на английската футболна асоциация. Хеттрик за състава воден от Жозе Моуриньо реализира Карлос Винисиус. Лукас Моура от фаул на границата на наказателното поле и резервата Алфи Дивайн оформиха крайния резултат на „Росет Парк“.
Срещата бе историческа поради фактът, че това е най-голямата разлика между два клуба в най-стария футболен турнир – 165 места. На стадиона имаше малък брой зрители заради пандемията от коронавирус, но ръководството на Марийн продаде над 23 хиляди „виртуални билета“ след кампания в социалните мрежи.
Президентът на аматьорския тим заяви, че събраните средства ще помогнат да бъде завършена кампанията, но и ще спасят Марийн от фалит.
Същевременно съставите на Манчестър Сити и Челси постигнаха лесни победи и се класираха за четвъртия кръг. Сити се наложи с класическото 3:0 над Бирмингам. Още в първите 15 минути на мача Бернардо Силва се разписа на два пъти и даде солиден аванс за хората на Пеп Гуардиола. Фил Фодън в 33-ата минута оформи крайното 3:0.
Челси разгроми с 4:0 Моркамб и тъмните облаци около Франк Лампард поне за кратко изчезнаха. Мениджърът бе заложил в стартовата единайсеторка на повечето от тиулярите си. Мейсън Моунт и Тимо Вернер се разписаха през първата част. След подновяването на играта Хъдсън-Одой и Кай Хаверц също се записаха сред голмайсторите.
Голямата изненада поднесе представителя на Лига 2 – Кроули, който разби с 3:0 Лийдс.

Още:  Манчестър Юнайтед е лидер за първи път от 8 години